Arama

Duyurular

Tüm Duyurular

 

 

 

 

Yahya Kemal Müzesi 

Hafta içi her gün saat 10.00 - 16.00 arasında ziyaret edilebilir. Grup ziyaretleri için 0212 517 41 68 numaralı telefondan randevu alınması gerekmektedir. 

HADİS ve SİYER 

Cemiyetimiz bünyesinde bulunan Dârülhadis Dershânesi’nde Prof. Dr. Mustafa FAYDA tarafından iki haftada bir yapılan Hadis ve Siyer sohbet toplantıları 2019 - 2020 dönemi 13 Ekim 2019 Pazar günü itibariyle başlayacaktır. 

13 Ekim 2019 Pazar, saat 11.00

Katılım ücretsiz olup katılmak isteyenler  0212 517 41 68 numaralı telefondan kayıt yaptırabilirler. 

Yeni Kitabımız :  

Tezkire-i Rumât 

İstanbul Fetih Cemiyeti’ne yarım asırdır emek veren İbrahim Aydın YÜKSEL ve Cemiyet üyelerinden Ahmet Turgut BETİN tarafından yayına hazırlanan Tezkire-i Rumât yani Atıcılar Tezkiresi ile Tarihi Okçuluk Enstitüsü 4.kitabını neşretmiş olmaktadır. Yazmanın sahibi, Eminönü’ndeki Yeni Valide Camii kâtibi Abdullah el-Katib,17.yy’da yaşamış ve aynı zamanda 1679-1691 yılları arasında meydan şeyhliği yapmış meşhur bir okçudur. Yazmasında Ok meydanını yeniden düzenlemek için yapılan mücadeleleri tafsilatlı şekilde nakletmektedir.

 

OSMANLI MİMÂRÎSİ –  B (2.Cilt)  - OSMANLI MİMÂRÎSİ – B (3.Cilt)

İstanbul Fetih Cemiyeti, Osmanlı mimârîsinin başlangıcından Fatih Sultan Mehmet Devri sonuna kadarki dönemi içeren merhum Ekrem Hakkı Ayverdi' nin

dört ciltlik büyük mimâri çalışması ile Dr.İ.Aydın Yüksel'in kaleme aldığı bunun beşinci cildi olan II.Bayezid-Yavuz Sultan Selim Devirlerini yeni bir düzen içinde

birleştirerek tekrar yayımlıyor...

Muhafazakarların Dünyasında BİR ŞEHRİ DÜŞÜNMEK 

“  Bugün bir şehri korumak sadece tarihi yapıları korumak olarak anlaşılıyor. Oysa daha fazlasına kafa yormamız gerekiyor.  "

Prof. Dr. H. Aliyar Demirci, bu kitapta bir dönemin hassasiyet sahibi kalemlerinin bir şehri nasıl düşündüklerini anlatıyor.

                                                                        * 

İFC Kütüphanesi

İstanbul Fetih Cemiyeti olarak bünyemizde bulunan 3485 kitap ve 60 çeşit süreli yayın ihtiva eden kütüphanemizi araştırmacı ve akademisyenlerin faydalanması amacıyla hizmete açıyoruz. Kullanım şartları, kütüphanede bulunan kitaplar ve süreli yayınların listesine anasayfada yer alan Kütüphanemiz bölümünden ulaşabilirsiniz. 

Cemiyete Hizmet Edenler

YAYINLARIMIZ

İstanbul Fetih Cemiyetinin Resmi İnternet Sitesi
İstanbul Fetih Cemiyeti, Bakanlar Kurulunun 3/11614 sayılı kararnamesi ile "Kamu yararına çalışan dernek" olarak kabul edilmiştir.