Arama

Duyurular

Tüm Duyurular

 

 

 

Yahya Kemal Müzesi 

Hafta içi her gün saat 10.00 - 16.00 arasında ziyaret edilebilir. Grup ziyaretleri için 0212 517 41 68 numaralı telefondan randevu alınması gerekmektedir. 

HADİS ve SİYER 

Cemiyetimiz bünyesinde bulunan Dârülhadis Dershânesi’nde Prof. Dr. Mustafa FAYDA tarafından iki haftada bir yapılan Hadis ve Siyer sohbet toplantıları 2018 - 2019 dönemi 21 Nisan 2019 Pazar günü itibariyle sona ermiştir.

 

Yeni Kitabımız :  

Muhafazakarların Dünyasında BİR ŞEHRİ DÜŞÜNMEK 

“  Bugün bir şehri korumak sadece tarihi yapıları korumak olarak anlaşılıyor. Oysa daha fazlasına kafa yormamız gerekiyor.  "

Prof. Dr. H. Aliyar Demirci, bu kitapta bir dönemin hassasiyet sahibi kalemlerinin bir şehri nasıl düşündüklerini anlatıyor.

YAHYA KEMAL ve ÜSKÜP

Balkanlar ve Üsküp coğrafyasını Yahya Kemal sevgisi ile dolaşan Dr. Ertuğrul Karakuş, Yahya Kemal’in Üsküp’ünü tanıma fırsatı veriyor.   

MUKARNAS

İstanbul Fetih Cemiyeti’nin eski yönetim kurulu üyelerinden Y.Mimar M.Fatin ULUENGİN’in 70 sene üzerinde çalıştığı, araştırdığı mukarnaslar hakkındaki birikimleri, oğlu Prof. Dr. M.Bülent ULUENGİN tarafından yayına hazırlanan bu eserde yer almaktadır. 

                                                                        * 

İFC Kütüphanesi

İstanbul Fetih Cemiyeti olarak bünyemizde bulunan 3485 kitap ve 60 çeşit süreli yayın ihtiva eden kütüphanemizi araştırmacı ve akademisyenlerin faydalanması amacıyla hizmete açıyoruz. Kullanım şartları, kütüphanede bulunan kitaplar ve süreli yayınların listesine anasayfada yer alan Kütüphanemiz bölümünden ulaşabilirsiniz. 

Cemiyete Hizmet Edenler

YAYINLARIMIZ

İstanbul Fetih Cemiyetinin Resmi İnternet Sitesi
İstanbul Fetih Cemiyeti, Bakanlar Kurulunun 3/11614 sayılı kararnamesi ile "Kamu yararına çalışan dernek" olarak kabul edilmiştir.