Arama

Duyurular

Tüm Duyurular

 

 

 

İstanbul’un Fethi’nin 568.Yılı Kutlu Olsun!

“Fatih’in, hudutları içinde yaşayan her kavmin vicdan ve din hürriyetine tam bir istiklâl tanımış olması, ilmine itimat ettiği her bilgi sahibine, cins ve mezhep ayırmadan, hürmet edip sohbette bulunması, bütün bu geniş ve toleranslı hareketler, onun hiçbir dine bağlı olmamasından değil, hakikî bir Müslüman olmasındandır.”

Sâmiha AYVERDİ – Edebî ve Mânevî Dünyası İçinde Fatih (Kubbealtı Yayınları) 

 

Yeni Kitabımız :  

Ekrem Hakkı Ayverdi Usulüyle Türk Mimari Eserlerinin Yeniden Tesbiti SLOVAKYA - MACARİSTAN    

"Elinizdeki bu cirmi küçük, fakat kendi büyük eser Osmanlı-Türk mimârîsi tetkikleri sâhasında daha ne kadar çok yapılacak iş olduğunun delîlidir.

Merhum Ekrem Hakkı Ayverdi üstâdın çalışmaları hakkında değerlendirme yaparken, tesbit edilen eser sayısının bunun çok üstünde olması lâzım geldiği muhtelif sebeplerle söylemiş idik. Nitekim Mehmet Emin Bey'in tesbitleri de bunu işâret etmektedir.

Ekrem Hakkı Ayverdi, Slovakya'da 6 ve Macaristan'da 722 eser tesbit etmişken, bunun Slovakya'da 40'a ve Macaristan'da ise 1290'a yükseldiğini görmekteyiz."

Dr. İ. Aydın YÜKSEL

 

KİLİSEYE ÇEVRİLEN TÜRK ESERLERİ   

Yüksek Mimar Mehmet Emin YILMAZ Bey'in 10 yıl süren çalışmalarının ürünü olan kitap satışa sunulmuştur.  

http://www.turkmimarisi.org.tr/kilise

                                                                                                                               

Hadis ve Siyer 

Cemiyetimiz bünyesinde düzenlenen Hadis ve Siyer Dersleri, Yaratıcı Yazma Atölyesi, Öykü Okuma Atölyesi  COVID – 19 Salgın Riski sebebiyle İPTAL EDİLMİŞTİR.                                                                      

                                                                * 

İFC Kütüphanesi

İstanbul Fetih Cemiyeti olarak bünyemizde bulunan 3485 kitap ve 60 çeşit süreli yayın ihtiva eden kütüphanemizi araştırmacı ve akademisyenlerin faydalanması amacıyla hizmete açıyoruz. Kullanım şartları, kütüphanede bulunan kitaplar ve süreli yayınların listesine anasayfada yer alan Kütüphanemiz bölümünden ulaşabilirsiniz. 

Cemiyete Hizmet Edenler

YAYINLARIMIZ

İstanbul Fetih Cemiyetinin Resmi İnternet Sitesi
İstanbul Fetih Cemiyeti, Bakanlar Kurulunun 3/11614 sayılı kararnamesi ile "Kamu yararına çalışan dernek" olarak kabul edilmiştir.